Како се славеше во Париз? | Теми | DW | 16.07.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Како се славеше во Париз?

И покрај немилите сцени на насилство на помали групи навивачи, францускиот главен град спектакуларно ја прослави шампионската титула на Мундијалот во Русија.

Гледај видео 00:57

Прочитај го и ова