Како изгледа карантинска свадба | Теми | DW | 25.05.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Како изгледа карантинска свадба

Пандемијата на коронавирусот не ја спречи оваа свадба во Украина. Младоженците мораа да се откажат од многу вообичаени и традиционални свадбарски обичаи, но сепак го кажаа судбоносното „да“ во целосно необични услови.

Гледај видео 01:04

Прочитај го и ова