Како до работа во Германија? | Економија | DW | 28.06.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

Како до работа во Германија?

Невработеноста во Германија паѓа, а листата со дефицитарни професии е сѐ пополна. Дали Германија е подготвена за нов бран гастарбајтери?

Кој наоѓа лесно работа во Германија? По кого „плаче“ германскиот пазар за труд и како да се стигне до работа? Преку новото видео #DE-facto запознајте се со фактите и расчистете со некои од митовите:

Гледај видео 02:40

#DE_facto: Како до работа во Германија?

 

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама