Како до компромис меѓу ЕУ и Ципрас? | Старт | DW | 30.01.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Како до компромис меѓу ЕУ и Ципрас?

Европа не посакуваше ваков исход на изборите во Грција. Како би можеле да изгледаат идните релации меѓу Брисел и Атина?

Гледај видео 02:57
Now live
02:57 минути