Како да штедите како Германците? | Сите содржини | DW | 16.01.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

Како да штедите како Германците?

Корона-кризата ги анимира Германците да штедат како никогаш досега,покажуваат најновите статистики. А Германците, и без тоа, се светски шампиони во штедење. Кои трикови и методи ги користат за да заштедат пари?

Прочитај го и ова