Како да си заминете од Октоберфест? | Сите содржини | DW | 06.10.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Како да си заминете од Октоберфест?

Викендов заврши најголемиот фестивал на пивото во светот- Октоберфест. Минхен годинава го посетија 6,3 милиони гости, но многумина од нив не успеваа да го најдат патот до дома. Како и јунакот на ова видео:

Гледај видео 01:12

Прочитај го и ова