Како да се спречи фрлањето на храна? | Теми | DW | 04.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Како да се спречи фрлањето на храна?

Верувале или не, неверојатни 1.300.000.000 тони употребливи прехранбени производи секоја година завршуваат во отпад. Притоа фрлањето на храната може лесно да се спречи. Погледнете како...

Гледај видео 01:42