1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Наука

Како да се идентификуваат мутациите на коронавирусот?

Теса Клара Валтер
25 јануари 2021

Лабораториите во Германија се обидуваат на различни начини да ги идентификуваат мутациите на коронавирус. Некои методи се долготрајни, но се користи и пократка, која дава резултат во рок од 24 часа.

https://p.dw.com/p/3oNqa
Прескокни го блокот Поврзани теми

Поврзани теми

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Северна Македонија Протест

Кога градот престанува да биде Град

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница