Како да се биде во тренд на Октоберфест | Сите содржини | DW | 25.09.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Како да се биде во тренд на Октоберфест

Повеќе од шест милиони луѓе секоја година доаѓаат на Октоберфест во Минхен. Најголемиот светски фестивал нуди изобилство на пиво, храна и забава. ДВ ве советува како да бидете во тренд на оваа баварска прослава на пивото

Прочитај го и ова