Како да разговарате со децата за коронавирусот? | Сите содржини | DW | 18.03.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Како да разговарате со децата за коронавирусот?

Што треба да знаат децата за коронавирусот и како тоа да им го објасните? Еве неколку совети:

Гледај видео 01:17

Прочитај го и ова