Како Али Субнанех го преживеала цунамито? | Теми | DW | 27.12.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Како Али Субнанех го преживеала цунамито?

Таа може да се смета за една од среќниците, кои успеаја да извлечат жива глава пред налетот на огромниот бран, кој погоди делови од крајбрежјето на индонезиските острови Јава и Суматра. Но животот по пустошот што го остави зад себе цунамите е повеќе од тежок.

Гледај видео 01:55

Прочитај го и ова