Светот јаде помалку чоколадо, водечкиот производител на какао на маки | Теми | DW | 25.05.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Светот јаде помалку чоколадо, водечкиот производител на какао на маки

Магацините со какао се преполни во Брегот на Слоновата Коска, но купувачи има малку за разлика од минатата година, бидејќи побарувачката на какао во светот константно опаѓа. Какаото скапува во магацините, а најмногу страдаат локалните фармери.

Гледај видео 01:13