Каде треба да отпатувате во 2019? | Панорама | DW | 01.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Каде треба да отпатувате во 2019?

Како најдобро се открива Европа - во природа или в град, или треба да се посети некој настан? Во 2019 ќе може да уживаат пред сѐ љубителите на уметност. Еве неколку совети за патувања во Европа: 12 месеци, 12 совети!

Европски градови на културата, значајни јубилеи, родендени на светски познати музеи: Европа во 2019 година ќе биде полна со настани. За љубителите на патувањата направивме избор од 12 места каде годинава ќе биде посебно убаво.

 

DW.COM

Реклама