Каде летуваат Германците | Сите содржини | DW | 01.08.2013
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Каде летуваат Германците

Култура? Не, благодарам. За бројни Германци одморот значи отфрлање на сите стереотипи. Но, новите забрани на алкохол на плажата „Балерман 6“ на Мајорка, ги принудија гостите да бараат нови можности.