„И наш интерес е Македонија да има европска перспектива“ | Сите содржини | DW | 18.09.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

„И наш интерес е Македонија да има европска перспектива“

Македонија заслужи веродостојна европска перспектива, а тоа е во интерес и на ЕУ, изјави за ДВ германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас.

Гледај видео 01:15

Прочитај го и ова