И Меркел не доби рака од министерот Зехофер | Теми | DW | 03.03.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

И Меркел не доби рака од министерот Зехофер

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер пред неколку дена објави дека согласно препораките за заштита од коронавирусот одлучил повеќе да не се ракува со никого. Зехофер остана доследен на својата одлука дури кога и рака му пружи неговата шефица- германската канцеларка Ангела Меркел.

Гледај видео 00:19

Прочитај го и ова