И Адидас е светски шампион | Старт | DW | 16.07.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

И Адидас е светски шампион

Германските навивачи слават - и касите ѕвонат. Пред се’ кај Адидас, во чија спортска опрема настапуваше германскиот тим. Првите нови дресови со четири ѕвезди експресно се распродадоа.

Гледај видео 02:18
Now live
02:18 минути