ИФА – Берлин | Вести | DW | 31.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

ИФА – Берлин

*

Во Берлин е отворен 47-от саем за средства за телекомуникација, ИФА. До петти септември, 1 200 излагачи од 32 земји ќе ги прикажуваат новитетите во оваа сфера. Се смета дека само на саемот ќе бидат склучени зделки во висина од 2,5 милијарди евра, што би бил нов рекорд.