Италијанската полиција уапси четворица шефови на Коза Ностра | Вести | DW | 05.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Италијанската полиција уапси четворица шефови на Коза Ностра

*

Италијанските власти уапсија четворица шефови на сицилијанската мафија кои се наоѓаат на списокот со 30 најбарани криминалци во земјата. Како што соопшти полицијата, меѓу уапсените е и Салваторе Ло Пиколо, еден од наследниците на поранешниот кум на Коза Ностра Бернардо Провенцано, кој беше уапсен пред една година. Четворицата, меѓу кои е и синот на Ло Пиќоло биле уапсени за време на една средба во Палермо.