Исчезна кениски авион | Вести | DW | 05.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Исчезна кениски авион

Авион со 115 патници исчезна од радарите додека летал на реалција Камерун-Кенија. Според државното радио на Камерун, авионот се урнал во јужниот дел на Камерун. Боингот 737 требало да слета во Најроби. Властите загубиле контакт со авионот веднаш по неговиот старт во Дуала.