Исчезнаа над стотина рибари во Бангладеш | Вести | DW | 23.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Исчезнаа над стотина рибари во Бангладеш

*

Над стотина рибари во Бангладеш исчезнаа отакако 15 брода потонаа во олујата којашто го зафати Бенгалскиот залив. Немирното море ги спречува спасувачките екипи да за започна истрагата по исчезнатите. Поморските власти во земјата издадоа меѓународно предупредување и ги советуваат сите бродови засега да останат укотвени во пристаништата.