Исходот од изборите - успех за големата сојузна коалиција | Теми на денот | DW | 27.03.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Исходот од изборите - успех за големата сојузна коалиција

По оддржувањето на изборите за нов состав на три покраински парламенти, денеска со свои оценки се огласија раководсвтата на поголмите германски партии.

Тројцата победници

Тројцата победници

Реклама