Исфрлените азиланти немаат никаква надеж | Сите содржини | DW | 09.11.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Исфрлените азиланти немаат никаква надеж

Ромите од Балканот немаат никакви шанси да останат во Германија. Околу 11 илјади само годинава беа исфрлени од Германија. Во татковината ги очекува сиромаштија и безработица. Приказната на едно семејство од малиот српски град Младеновац го потврдува тоа

Гледај видео 03:17

Прочитај го и ова