„Историски“ подарок за Димитров | Теми | DW | 06.02.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

„Историски“ подарок за Димитров

Македонскиот министер Никола Димитров по денешната церемонија во Брисел на која беше потпишан протоколот за пристапување на Македонија во НАТО, доби подарок за паметење.

Гледај видео 00:35

Прочитај го и ова