Историска посета на Џон Кери на Хирошима | Сите содржини | DW | 11.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Историска посета на Џон Кери на Хирошима

70 години откако беше фрлена атомска бомба врз Хирошима, Џон Кери стана првиот американски државен секретар кој положи цвеќе пред споменикот на загинатите.

Гледај видео 00:44
Now live
00:44 минути

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова