Истече уште еден ултиматум на Талибанците | Вести | DW | 27.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Истече уште еден ултиматум на Талибанците

*

Во заложничката драма со 22-та Јужнокорејци во Авганистан истече уште еден ултиматум кој го поставија Талибанците . Грабнувачите имено побарааа од владата во Кабуул до денеска напладне да ги ослободи нивните соборци од авганистанските затвори. Талибанските борци се заканија дека доколку тоа не се случи ќе ги убијат сите заложници. Во средата имено Талибанците веќе убија еден јужнокорејски заложник.