Истече и вториот ултиматум | Вести | DW | 13.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Истече и вториот ултиматум

И по истекот на вториот ултиматум од грабнувачите, останува неизвесна судбината на двајцата киднапирани Германци во Ирак. Гранбувачите се заканија со убиство на 61 годишната Ханелоре Краузе и нејзиниот син, ако бундесверот не се повлече од Авганистан. Берлин ги одби барањата на грабнувачите.