Истече вториот ултиматум | Вести | DW | 13.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Истече вториот ултиматум

И по истекот на вториот ултиматум од грабнувачите, останува неизвесна судбината на двајцата киднапирани Германци во Ирак. Истовремено не се губи надеж дека 61 годишната Ханелоре Краузе и нејзиниот син сеуште се живи, истакна портпарол на министерството за надворешни работи во Берлин. Кризниот штаб интензивно ги продолжува напорите. Киднаперите бараат повлекување на Бундесверот од Авганистан и се заканија со убиство на грабнатите.