1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Ислам

Тема

Исламот е монотеистичка религија која учи дека постои само еден бог-Алах, и дека Мухамед е негов гласник во светот.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе