„Исламска република“ во Лондон | Старт | DW | 31.10.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

„Исламска република“ во Лондон

Голем скандал ги одбележа изборите во лондонскиот кварт Тауер Хамлетс. Набљудувачите велат дека гласањето било проследено со неправилности, заплашувања и притисоци врз гласачите.

Гледај видео 05:19
Now live
05:19 минути