Иран уапси британски морнари | Вести | DW | 23.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Иран уапси британски морнари

Иранската морнарица уапсила 15 британски морнари.Британското министерство за одбрана во Лондон соопшти дека тие наводно биле во ирачски територијални води.Маринците во рамките на рутинска акција контролирале еден трговски брод пред ирачкиот брег.Иранскиот амбасадор бил повикан на разговор во Министерството за надворешни работи во Лондон.