Иран прифати преговори со САД за Ирак | Вести | DW | 20.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Иран прифати преговори со САД за Ирак

*

Иранскиот министер за надворешни работи Манусер Мотаки изјави дека Техеран го прифаќа американскиот предлог за нова рунда преговори посветена на безбедносната ситуација во Ирак. Мотаки најави дека преговорите ќе се „одржат во блиска иднина“. САД и Иран годинава имаа три рунди преговори за Ирак.