Иран и Белорусија-стратешки партнери | Вести | DW | 22.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Иран и Белорусија-стратешки партнери

Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат за време на посетата на Белорусија ја пофали соработката со шефот на оваа држава Александар Лукашенко. Ние сме единствени во отпорот против глобалната надмоќност на САД – изјави Ахмадинеџат во Минск. Лукашенко пак истакна дека двете земји ги поврзува стратешко партнерство.