Иран – атомска програма | Вести | DW | 26.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Иран – атомска програма

Разговорите меѓу евро-дипломатот Хавиер Солана и иранскиот преговарач во атомскиот спор, Али Лариџани околу нуклеарната програма на Иран напредуваат. По разговорите во Анкара двајцата соопштија дека денеска ќе се осврнат подетално на определени прашања. Иран од меѓународната заедница очекува нови предлози за решавање на атомскиот конфликт.