Ирак, самоубиствен напад | Вести | DW | 13.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак, самоубиствен напад

Најмалку 32 лица загинаа а 115 се повредени во самоубиствен бомбашки напад пред канцеларијата на Курдската демократската партија, во градот Мамур во Ирак. Се стравува дека бројката загинати. Полицијата соопшти дека под урнатините сеуште се наоѓаат луѓе. Во време на експлозијата во седиштето на партијата се одржувал состанок.