Ирак: самоубиствен напад – 17 жртви | Вести | DW | 14.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ирак: самоубиствен напад – 17 жртви

*

Во самоубиствен бомбашки напад во ирачкиот град Самара, според агенциски извештаи, загинале 17 лица, меѓу нив и жени и деца. Нападот бил извршен со цистерна полна со експлозив, која удрила во полициската станица во градот.