Ирак, нови напади | Вести | DW | 19.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак, нови напади

*

Четири американски војници е еден ирачки преведувач загинале во напад врз армиски конвој во близина на Багдад. Американската армија го потврди инцидентот. Засега не се изнесуваат други детали за инцидентот.