Ирак, нови загинати американски војници | Вести | DW | 29.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак, нови загинати американски војници

*

Пет американски војници загинале а најмалку седум се ранети во заседа на екстремистите во јужниот дел на Багдад. Американската армија ги потврди загубите.Американскиот претседател Џорџ БУш,кој се наоѓа под се посилен притисок поради постојаните загуби во Ирак,претходно повторно ја бранеше својата стратегија.