Ирак – нови атентати | Вести | DW | 20.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак – нови атентати

Ирачкиот главен град и денеска, на четиригодишнината од почетокот на војната, беше потресен од повеќе бомбашки напади. Според досегашните информации, само во експлозијата на еден автомобил бомба пред полициска станица во центарот на Багдад, животот го загубиле најмалку шестмина, а повредени се 20-тина луѓе.