Ирак насилства | Вести | DW | 14.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак насилства

Тројца американски војници и двајца цивили загинале во два одвоени напада во Багдад. Според полцијата станува збор за бомбашки напади чии сторители засега се непознати. Агенциите јавуваат и за уште најмалку осум загинати, меѓу кои неколкумина се полицајци.