Ирак – напад | Вести | DW | 10.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак – напад

*

Атентатор самоубиец во напад врз една полициска станица во градот Тикрит во смрт однесе седуммина полицајци. Според порптарол на болницата во Тикрит, во нападот се повредени 35 луѓе. Атентаторот активирал експлозив со кој бил наполнет еден камион непосредно до станицата.