Ирак напад | Вести | DW | 31.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак напад

Најмалку 20 лица загинаа а 50 се повредени во самоубиствен бомбашки напад во градот Фалуџа во Ирак. Атентаторот се дигнал во воздух пред една полициска станица во градот. Половина од загинатите се полицајци.