Ирак – напад | Вести | DW | 01.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак – напад

Во самоубиствен напад врз една погребна поворка северно од Багдад загинаа најмалку 30 луѓе, а повредени се околу 60. Според полициски наводи, атентатор самоубиец се кренал во воздух во текот на погребот во градот Калис, каде живеат претежно Шиити.