Ирак – напад | Вести | DW | 03.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак – напад

Во ракетен напад врз особено заштитената Зелена зона во Багдад, загинаа четворица Филипинци кои работеле за американската влада. Ова е трет ден по ред откако бунтовниците ја гаѓаат Зелената зона со ракети и гранати. Во зоната се сместени американската амбасада и ирачката влада.