Ирак напади | Вести | DW | 16.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак напади

*

Пет американски војници загинале во експлозија на бомба на еден автопат во близина на Багдад. Агенциите јавуваат и за еден тешко повреден маринец во напад во индустрисмиот дел на Багдад. Претходно во ракетен напад во шиитскиот кварт Дора во главниот ирачки град загинаа двајца цивили а најмалку шестмина се ранети.