Ирак-напади | Вести | DW | 03.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак-напади

Најмалку 14 лица загинаа а 30 се повредени во два одвоени напада во ирачката провинција Дијала. Девет цивили загинале во експлозија на автомобил бомба 80 километри североисточно од Багдад. Пет лица загинале во напад врз еден минибус во градот Моктадија.