Ирак, напади | Вести | DW | 26.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ирак, напади

Пет американски војници загинаа а најмалку четворица се ранети во два одвоени напада во Ирак. Чевторица војници загинале во бомбашки напад во провинцијата Дијала. Еден маринец настрадал во напад во регионот на Багдад. Агенциите јавуваат за акција на американско ирачките сили во градот Рамади против припадници на сунитска терористичка група.