Ирак напади | Вести | DW | 27.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ирак напади

Најмалку 17 лица загинаа во серија напади во Ирак. Четворица цивили, од кои две се деца се убиениа, а 14 се ранети во бомбашки напад во едно предградие на Багдад. Четири лица загинале во напад врз една погребна поворка во Искандарија. Агенциите јавуваат за тројца загинати полицајци во напади во Багдад и Мосул