Ирак - напади | Вести | DW | 22.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак - напади

Двајца атентатори самоубијци во Багдад во смрт однесоа најмалку девет луѓе. Бројот на повредени е 28. Двојниот напад бил насочен кон една полициска станица. Вчера бунтовниците во Багдад убија двајца американски војници.