Ирак, напади | Вести | DW | 13.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ирак, напади

Американските сили презедоа голема акција на потрага по тројца исчезнати маринци, кои се верува дека се киднапирани во напад во кој загинаа петмина американски војници. Портпарол на американските сили во Багдад потврди дека воената патрола била нападната во близина на градот Махмудија, регион кој важи за силно упориште на сунитските екстремисти.